Każdy pacjent jest wyjątkowy i każdego pacjenta traktujemy od pierwszej wizyty po zakończenie leczenia indywidualnie.

Oto droga jaką przebywają nasi pacjenci

1. Rejestracja i kwestionariusz zdrowotny.

Rejestracja pacjenta pierwszorazowego odbywa się zawsze przy zachowaniu intymności oraz zachowaniu tajemnicy danych osobowych. Kwestonariusz zdrowotny jest niezbędny, aby lekarz prowadzący posiadał pełną wiedzę o ewentualnych chorobach pacjenta, zażywanych lekach i ewentualnych alergiach.

2. Wizyta.

Najpierw rozmawiamy:) Rozmawiamy o tym co pacjenta do nas sprowadza; czy to jest coś pilnego, czy też wizyta kontrolna. Jeżeli jest to coś pilnego, rozmawiamy o istniejącym problemie i staramy się pomóc w miarę możliwości jak najszybciej, jednakże nie kończymy na tym jeśli widzimy się po raz pierwszy. Zawsze na pierwszej wizycie wykonujemy badanie dentystyczne. Robimy przegląd całego uzębienia, często jeżeli uznamy to za konieczne kierujemy na badanie pantomograficzne, gdyż nie wszystko możemy ocenić w badaniu klinicznym. Słuchamy jakie są oczekiwania pacjenta, dyskutujemy, przedstawiamy różne warianty rozwiązania.

3. Plan leczenia.

Będąc już po badaniu stomatologicznym klinicznym ewentualnie podpartym zdjęciem panoramicznym uzębienia możemy w pełni zanalizować stan uzębienia i przejść do przedstawienia naszego planu leczenia. Na życzenie pacjenta możemy go przedstawić w formie pisemnej, z harmonogramem wizyt i wariantami metod leczenia, jaki i cenami. Pacjent może się przygotować zarówno czasowo jaki i finansowo. Plan leczenia może ulec zmianie ze względu na różny czas leczenia np. poekstrakcyjnego, jak w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

4. Działamy.

Jeżeli osiągnęliśmy porozumienie i zezwolenie pacjenta przystępujemy do działania. Zaczynamy od podstaw. Higienizacja! Innymi słowy profesjonalne czyszczenie zębów. Metody są różne w zależności od stanu. Skaling ultradźwiękami (ściągnięcie kamienia nazębnego), piaskowanie w przypadku nalotów (osadów z kawy, herbaty, papierosów), zakończone fluoryzacją. Najlepiej skorzystać z pakietu higienicznego i powtarzać go cyklicznie co pół roku, jest to też warunkiem gwarancji. Jeżeli widzimy, że pacjent ma problem z utrzymaniem prawidłowej higieny, uczymy, pokazujemy tak, aby w dużej mierze pacjent sam dbał wysoką jakość higieny swojej jamy ustnej w warunkach domowych.

5. Realizacja planu leczenia.

Następne wizyty to realizacja planu leczenia. Plombujemy, usuwamy (o ile to konieczne), uzupełniamy, wykonujemy rekonstrukcję utraconych zębów poprzez wszelkiego rodzaju protezy dentystyczne, rekonstruujemy lub tworzymy piękny uśmiech poprzez wykonanie odbudów, koron i licówek. Prawda jakie to proste? 🙂 Jeżeli potrzeba wybielamy zęby.

Odbudowujemy funkcję i estetykę. Krok po kroku, zgodnie z tym co przedstawiliśmy w planie leczenia, pilnując prawidłowej kolejności etapów i tak aż do pełnego wyleczenia.

ZADZWOŃ