Licówki na zęby - ABDENT Kraków Ruczaj

Licówki

Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż, leczyć. I tym właśnie, dbając o dobro pacjenta zajmujemy się wykonując zabiegi higieniczne (popularnie zwane: usuwanie kamienia nazębnego, oczyszczaniem zębów z kamienia, piaskowanie zębów)

Dzięki licówkom niemalże każdy może spełnić swoje marzenia o uśmiechu gwiazdy. Licówki na zęby są obecnie jedną z najpopularniejszych metod stomatologii estetycznej na gruntowną metamorfozę wizerunku – dzięki nim pacjent może odzyskać pewność siebie, ponownie nabrać ochoty na spotkania ze znajomymi oraz po prostu uśmiechać się częściej i bez obaw.

Tego typu usługi ze stomatologii estetycznej przynoszą wielką satysfakcję zarówno zespołowi wykonującemu jaki i przede wszystkim samemu pacjentowi.

Licówki na zęby to w rzeczywistości niezwykle cienkie płytki, najczęściej porcelanowe lub kompozytowe, umieszczane na wargowej powierzchni zębów przy wykorzystaniu specjalnego kleju(stomatologicznych systemów wiążących). Korygują one różnego rodzaju niedoskonałości uśmiechu i nadają mu nowy wymiar estetyczny. Licówki mogą być wykorzystywane między innymi do zmiany koloru zębów, skorygowania ich kształtu i długości czy odbudowy brakujących ich części. Efekt zabiegów estetycznych przeprowadzanych przy użyciu licówek w dużej mierze zależy od materiału, z którego zostały one wykonane.

Do najpopularniejszych rodzajów licówek należą:

Licówki na zęby kompozytowe

Licówki na zęby tego typu wykonywane są z materiału kompozytowego, którym bardzo często uzupełniane są ubytki zębowe. Wykorzystywane w naszym gabinecie materiały kompozytowe cechują się wysokim poziomem estetyki i trwałością. Licówki dopasowywane są pod względem barwy do reszty uzębienia pacjenta, tak aby nie wywoływały wrażenia sztuczności. Licówki kompozytowe doskonale łączą się z powierzchnią zębów, dzięki czemu przy właściwym użytkowaniu mogą służyć pacjentowi przez wiele lat. Ich odporność jest jednak dużo niższa niż licówek porcelanowych.  Licówki kompozytowe możemy wykonać w dwóch wersjach; w pierwszej kilnicznej lekarz dentysta wykonuje taką odbudowę bezpośrednio na zębach pacjenta w trakcie jego wizyty w gabinecie przy wykorzystaniu kompozytów takich jaki używa do plomb , oraz w drugiej wersji laboratoryjnej polegającej na tym, że najpierw z zębów pod licówki ściąga się cienką warstwę szkliwa, pobiera się wycisk i później w laboratorium technik dentystyczny wykonuje licówki przy użyciu bogatej gamy kolorystycznej kompozytów. Licówki kompozytowe powinno się odświeżać lub wymieniać na nowe średnio co 2 do 5 lat.

Do zalet tego typu licówek należy fakt, że wymagają niewielkiej ingerencji w tkanki twarde zęba. Ich założenie przebiega szybko, w trakcie jednej wizyty u stomatologa. Mogą być także traktowane jako licówki tymczasowe, używane przez pacjenta przed założeniem licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie,  grubości około pół milimetra, płytki wykonane z porcelany, które umieszcza się na przednich powierzchniach zębów. Stanowią niezwykle skuteczne rozwiązanie estetyczne – potrafią maskować różnego rodzaju niedoskonałości zębów, takie jak nadkruszenia, przebarwienia i ich niewłaściwe przechylenie w kierunku sąsiadujących zębów. Inną z ich zalet jest fakt, że są niezwykle odporne na czynniki mechaniczne i nie ulegają przebarwieniom. Co więcej – osad nazębny gromadzi się na nich tylko w niewielkim stopniu. Przy zachowaniu właściwej higieny jamy ustnej i unikaniu spożywania bardzo twardych pokarmów, licówki na zęby porcelanowe mogą zachwycać swoim wykonaniem nawet przez 10 lat!

Licówki bez szlifowania

W szczególnych przypadkach istnieje możliwość założenia licówek porcelanowych bez szlifowania zębów pacjenta. Metoda ta jest wskazana, kiedy pacjent posiada w dużym stopniu starte i słabe zęby lub posiada niski poziom grubości szkliwa oraz zębiny. Licówki porcelanowe zakładane bez szlifowania mimo tego, że są o wiele cieńsze niż standardowe licówki porcelanowe, posiadają takie same właściwości estetyczne i zbliżoną wytrzymałość. Dzięki temu, że zęby nie wymagają uprzedniego oszlifowania, zabieg jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny.

Przeciwwskazania do założenia licówek na zęby

Licówki zakładane są wyłącznie na mało zniszczonych zębach, dlatego też pacjenci cierpiący na choroby dziąseł i przyzębia powinni w pierwszej kolejności odbyć leczenie periodontologiczne. Licówek nie stosuje się także w przypadku zębów uszkodzonych w dużym stopniu. Dla pacjentów ze zniszczonymi zębami dużo lepszym rozwiązaniem, zarówno leczniczym i estetycznym, są korony protetyczne.

Cennik zabiegów

Licówka kompozytowa
400 PLN
Licówka porcelanowa
1900 PLN

Zarejestruj wizytę!

Skontaktuj się z nami, by umówić się na wizytę!

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

OPINIE

ZADZWOŃ