Protezy ruchome - ABDENT Kraków Ruczaj

Protezy ruchome

Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż, leczyć. I tym właśnie, dbając o dobro pacjenta zajmujemy się wykonując zabiegi higieniczne (popularnie zwane: usuwanie kamienia nazębnego, oczyszczaniem zębów z kamienia, piaskowanie zębów)

Kiedy doszło do utraty kilku lub nawet wszystkich zębów, konieczne jest zastąpienie ich odpowiednimi protezami. Jednym z dostępnych rozwiązań już omawianym, są protezy stałe, lecz niestety nie zawsze można je zastosować. W takich wypadkach należy sięgnąć po protezy ruchome. Na szczęście współczesna protetyka oferuje różnorodne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest najlepsze dopasowanie uzupełnienia do potrzeb pacjenta. W naszym gabinecie  oprócz stanu i jakości zębów pozostałych w jamie ustnej pacjenta, uwzględniamy możliwości również finansowe osób, które nas odwiedzają.

Protezy akrylowe

To najprostsze uzupełnienia ruchome, wykonuje się je w wersji częściowej i całkowite w zależności od zapotrzebowania. Są one w całości wykonane z akrylu, który imituje zarówno kolor i budowę dziąseł, jak i zęby pacjenta.

Wykonuje się je pacjentom z bezzębiem, gdy już nic innego  (za wyjątkiem implantów) nie można zaproponować.  Protezy akrylowe to ekonomiczna wersja uzupełnień protetycznych.

Przeciwwskazaniem do wykonania protez akrylowych jest alergia na monomer resztkowy. Dla tego typu pacjentów jest cała gama protez o właściwościach antyalergicznych. Są to protezy elastyczne wykonane z nieakrylowych materiałów.

Protezy elastyczne

Stanowią one doskonałą alternatywę dla protez akrylowych. Protezy elastyczne polecane są zarówno w przypadku częściowych braków, jak niektóre z tych materiały do całkowitego bezzębia. Tworzy się je z elastycznych materiałów takich jak nylon, acetal, acron, FJP, dentaflex. Są przy tym odporne na złamania (za wyjątkiem acronu) i uszkodzenia. Pacjenci noszący protezy elastyczne cieszą się ich lekkością, przekładającą się na wygodę użytkowania.

Estetyczny i naturalny wygląd

Do zalet protez elastycznych można zaliczyć wysoką estetykę, którą osiągnięto przez brak widocznych klamer i możliwość dopasowania kolorystycznego do naturalnego uzębienia pacjenta. Dodatkowo wykluczenie metalowych klamer eliminuje metaliczny posmak w ustach, który towarzyszy protezom szkieletowym.

W naszym gabinecie wykonujemy zarówno protezy nylonowe (dentiflex), acronowe, acetalowe i z FJP

Protezy acronowe

Stosujemy je w przypadku częściowych braków w uzębieniu. Poza tym, protezy acronowe posiadają te same cechy, co te wykonane z nylonu lub acetalu. Dodatkowo są półprzezroczyste o lekko różowym zabarwieniu, co czyni je niemal niewidocznymi w ustach. Wyróżnia je też mniejsza chłonność w porównaniu do protez elastycznych, co redukuje zagrożenie rozwoju grzybów i bakterii na protezie oraz w jej okolicach. To bezpieczne i wygodne protezy o właściwościach antyalergicznych. Wadą protez acronowych jest ich łamliwość (jako jedynych z rodzaju protez elastycznych)

Protezy z F.J.P., Dentiflexu

Alternatywą dla  acetalowych czy też protez acronowych są uzupełnienia wykonane z F.J.P. i Dentiflexu. Materiały te jest idealny dla osób uczulonych na monomer resztkowy, ponadto protezy z F.J.P. polecane są pacjentom, którzy mają tendencję do łamania protez, gdyż materiały te są niełamliwe.

Protezy acetalowe

Uzupełnienia te są alternatywa dla protez szkieletowych. Dzięki zwiększonej twardości materiału możemy zastosować podobnie jak w protezach szkieletowych podparcia na zębach, dzięki czemu protezy te mogą być protezami nieosiadającymi. Acetal ma w swej ofercie bogatą kolorystykę, co można wykorzystać stosując materiał w zbliżony do koloru zębów pacjenta. Dzięki czemu klamry na zębach mniej rzucają się w oczy niż klamry metalowe.

Przeciwwskazaniem do zastosowania uzupełnień elastycznych jest zła higiena pacjenta. Protezy te poprzez swoją elastyczność są wykonane z mniej jednorodnych materiałów niż akryl, w skutek czego posiadają większą chłonność. Nie zaleca się też tych protez dla miłośników mocnej herbaty, kawy czy też palaczy.

Protezy szkieletowe

Jedną z podstawowych opcji w przypadku utraty częściowego uzębienia są protezy szkieletowe wykonane na podbudowie metalowej, tzw szkieletowej. Jest to proteza opierająca się zarówno na zachowanych zębach pacjenta jak i na wyrostkach zębowych, śluzówkach. Dzięki klamrom i cierniom stabilnie utrzymują się w jamie ustnej pacjenta. Przez zastosowanie lanej konstrukcji metalowej można znacznie ograniczyć rozległość uzupełnienia protetycznego, dzięki czemu pacjenci bardzo szybko je akceptują. Protezy szkieletowe są bardzo stabilne.

Protezy szkieletowe mogą też stanowić część konstrukcji odbudów z zatrzaskami i zasuwami. W takim wypadku mówimy o pracach kombinowanych.

Nie zaleca się ich jednak pacjentom uczulonym na składowe stopu dentystycznego, oraz takim, których układ zachowanych zębów wymuszałby zastosowanie klamry na zębach przednich.

Wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe, prace kombinowane, protezy elastyczne . Robimy wszystko, by wykonywane przez nas uzupełnienia były wygodne i w najwyższym stopniu przypominały naturalne uzębienie. Decyzja o doborze najlepiej dopasowanej protezy należy do całego zespołu: stomatologa, technika dentystycznego. Praca jest wykonywana przy pełnej akceptacji pacjenta.

W naszym gabinecie wykonujemy nowoczesne protezy elastyczne, będące jednym z najnowszych osiągnięć protetyki stomatologicznej.

Cennik zabiegów

Proteza akrylowa częściowa od 1 do 3 zębów( żeby Mifam)
450 PLN
Proteza akrylowa częściowa od 1 do 3 zębów (żeby Ivoclar)
550 PLN
Proteza akrylowa powyżej 3 zębów ( zęby Mifam)
900 PLN
Proteza akrylowa powyżej 3 zębów ( zęby Ivoclar )
1000 PLN
Proteza natychmiastowa jw + za każdy preparowany ząb
30 PLN
Wycisk na łyżce indywidualnej
50 PLN
Proteza szkieletowa
1500 PLN
Proteza elastyczna
1500 PLN
Proteza szkieletowa + materiał elastyczny
2500 PLN

Zarejestruj wizytę!

Skontaktuj się z nami, by umówić się na wizytę!

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

OPINIE

ZADZWOŃ